Zahvaljujući djeci i odraslima koji su se odazvali pozivu knjižničara iz osnovnih škola (OŠ Garešnica, OŠ Trnovitički Popovac, OŠ Berek i OŠ Slavka Kolara Hercegovac), Srednje škole „August Šenoa“ Garešnica, te knjižničara iz Hrvatske knjižnice Općine Hercegovac i Hrvatske knjižnice i čitaonice "Đuro Sudeta" Garešnica, da poklone svoje knjige povodom Međunarodnog dana darivanja knjigom pod geslom "Čitam, dam sretan sam-svoju knjigu daruj, tuđe srce obraduj!", veći dio prikupljenih slikovnica i knjiga otputovale su upravo djeci sa područja pogođenima potresom.

Zahvaljujemo Gradskom društvu Crveni križ Garešnica koje je pomoglo da darovane knjige nađu put do djece. Predivne darovane slikovnice zasigurno su obradovale mališane kojima su proslijeđene.
Dio slikovnica proslijeđen je 1. ožujka 2021. u pedijatrijsku ordinaciju u Garešnici.
Također, u dogovoru sa voditeljima domova za starije i nemoćne u Garešnici, 1. ožujka i preostale darovane knjige, a riječ je o beletristici za odrasle, dopremljene su na adrese :
Obiteljski dom Horvatović , Matije Gupca 204
Obiteljski dom Miljatović , Vukovarska 33